Mateřská škola v Březiněvsi

poprvé přivítala děti ve školním roce 2012/2013, její historie je tedy pouze krátká…

jelikož v Březiněvsi do té doby mateřská škola chyběla a dětí stále přibývalo, rozhodlo se vedení obce v čele se starostou Ing. Jiřím Haramulem pro krok, který obci přinesl nemalý benefit.

Na sklonku roku 2011, po náročných přípravách, odstartoval projekt stavby zbrusu nové mateřské školy. První krok byl hotov, školka stála již v prosinci 2011. Celý následující půlrok byl věnován dokončení stavby, ale hlavně jejímu vnitřnímu vybavení a zrealizování zahrady s dětským hřištěm, které je její součástí. Nebýt právě vedení obce, které poskytlo na vybavení nemalé finanční prostředky, školka by nebyla nikdy postavena a dokončena v tak krátkém čase a nebyla by nyní v tom stavu, v jakém je…

V roce 2016 se ale mnohé změnilo a troufám si říct, že k lepšímu. Díky nemalým snahám vedení obce v čele s panem starostou Jiřím Haramulem se podařilo dát dohromady finanční prostředky na přístavbu. Byly dostavěny tři třídy a velice potřebná školní kuchyně. Na školní zahradě vyrostlo nové multifunkční dětské hřiště.

Školka tedy v letošním školním roce přivítá 104 převážně březiněveských dětí. Těm budou k dispozici čtyři slunné a prostorné, plně, moderně a bezpečně vybavené třídy ve dvou budovách a čtyřech pavilonech. Všechny prostory školy jsou přizpůsobeny potřebám dětí, a to jak z anatomických hledisek, tak z hlediska celkového vybavení. Součástí školy je také velká zahrada, která skýtá dostatek prostoru pro sportovní i hravé využití. Všechny herní prvky na zahradě splňují vysoký standard a bezpečnostní podmínky pro používání nejmenšími dětmi. Součástí zahrady jsou i tři prostorná pískoviště.

Třídy jsou heterogenní, umístění dětí do tříd vychází z potřeb dětí, jejich schopností, ale i přání rodičů, pokud je to možné.

Informace o škole

název školy: Mateřská škola Březiněves, příspěvková organizace
identifikátor zařízení: 181 031 892
adresa: K Březince 459/3, Praha 8 – Březiněves, 182 00
právní forma: příspěvková organizace
IČO: 725 48 223
e-mail: ms@brezineves.cz
web: skolka.brezineves.cz
zahájení činnosti: 1. 9. 2012
ředitelka školy: Mgr. Bc. Martina Štolcová
zřizovatel: Městská část Praha – Březiněves
adresa: U Parku 140, Praha 8 – Březiněves, 182 00
právní forma: městská část
IČ: 00 240 109
e-mail: info@brezineves.cz
web: skolka.brezineves.cz

 

Úřední deska:

Rozpočet MŠ 2023-schválený

Výhled MŠ 2024-2025-schválený